Prečo by ste nemali používať Ivermektín na liečbu a prevenciu proti COVID-19. Vzhľadom že počet úmrtí nie je prekvapujúce, že niektorí spotrebitelia sa pozerajú na nekonvenčné spôsoby liečby, ktoré neboli schválené ani schválené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA). Pre porovnanie, v EU platia oveľa prísnejšie normy pre zdravie, ako v USA, preto dávam webstránku z USA.

Nepoužívajte Ivermektín na liečbu alebo prevenciu proti COVID-19

Aj keď je to pochopiteľné, dajte si pozor. Úlohou FDA je starostlivo vyhodnotiť vedecké údaje o lieku, aby sa ubezpečil, že je bezpečný a účinný pre konkrétne použitie, a potom rozhodnúť, či ho schváli alebo nie. Použitie akejkoľvek liečby COVID-19, ktorá nie je schválená alebo schválená FDA, pokiaľ nie je súčasťou klinického skúšania, môže spôsobiť vážne poškodenie.

Zdá sa, že rastie záujem o liek s názvom ivermektín na liečbu ľudí s COVID-19. Ivermektín sa v USA často používa na liečbu alebo prevenciu parazitov u zvierat. FDA dostal viac správ o pacientoch, ktorí potrebovali lekársku pomoc a boli hospitalizovaní po samoliečbe ivermektínom určeným pre kone.

Čo potrebujete vedieť o Ivermektíne

FDA neschválil ivermektín na použitie na liečbu alebo prevenciu COVID-19 u ľudí. Tablety Ivermectinu sú schválené vo veľmi špecifických dávkach pre niektoré parazitické červy a existujú topické (na koži) formulácie pre vši a kožné ochorenia, ako je rosacea. Ivermektín nie je antivírusový (liek na liečbu vírusov).

Užívanie veľkých dávok tohto lieku je nebezpečné a môže spôsobiť vážne poškodenie.

Ak máte predpis na ivermektín na použitie schválený FDA, získajte ho z legitímneho zdroja a užite ho presne tak, ako je predpísané.
Nikdy na seba nepoužívajte lieky určené pre zvieratá. Prípravky pre zvieratá sa veľmi líšia od prípravkov schválených pre ľudí.

Čo je Ivermektín a ako sa používa?

Tablety Ivermectinu sú schválené FDA na liečbu ľudí s črevnou strongyloidiázou a onchocerkózou, dvoma stavmi spôsobenými parazitickými červami. Okrem toho sú niektoré lokálne (na koži) formy ivermektínu schválené na liečbu vonkajších parazitov, ako sú vši, a na kožné ochorenia, ako je rosacea.

Niektoré formy ivermektínu sa používajú u zvierat na prevenciu chorôb srdcových červov a určitých vnútorných a vonkajších parazitov. Je dôležité si uvedomiť, že tieto výrobky sa líšia od výrobkov pre ľudí a sú bezpečné iba vtedy, ak sa používajú podľa predpisu pre zvieratá.


USA schválili vakcínu Pfizer-BioNTech, Úspech pre zdravie, Skrachovaný Mesik


Kedy môže byť užívanie nebezpečné?

FDA neskúmal údaje na podporu používania u pacientov s COVID-19 na liečbu alebo prevenciu COVID-19; avšak prebieha určitý počiatočný výskum. Užívanie lieku na neschválené použitie môže byť veľmi nebezpečné. To platí aj pre ivermektín.

V okolí je veľa dezinformácií a možno ste už počuli, že je v poriadku užívať veľké dávky ivermektínu. To je nesprávne.

Dokonca aj hladiny ivermektínu na schválené použitie môžu interagovať s inými liekmi, ako sú riedidlá krvi. Môžete sa tiež predávkovať ivermektínom, ktorý môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie, hnačku, hypotenziu (nízky krvný tlak), alergické reakcie (svrbenie a žihľavka), závraty, ataxiu (problémy s rovnováhou), záchvaty, kómu a dokonca smrť.

Výrobky pre zvieratá sa líšia od výrobkov pre ľudí

Jednak sú zvieracie drogy často veľmi koncentrované, pretože sa používajú pre veľké zvieratá, ako sú kone a kravy, ktoré môžu vážiť oveľa viac ako my, tonu alebo viac. Také vysoké dávky môžu byť pre ľudí veľmi toxické.

FDA navyše posudzuje lieky nielen z hľadiska bezpečnosti a účinnosti účinných látok, ale aj z hľadiska neaktívnych zložiek. Mnoho neaktívnych zložiek nachádzajúcich sa v živočíšnych produktoch nie je hodnotených na použitie u ľudí. Alebo sú zahrnuté v oveľa väčšom množstve, než aké sa používajú u ľudí. V niektorých prípadoch nevieme, ako tieto neaktívne zložky ovplyvnia absorpciu v ľudskom tele.