Spoločnosť Leica od 1. apríla 2021 zvýši ceny takmer v celej svojej produktovej rade – žiadny vtip. „Za posledný rok utrpel vzťah medzi americkým dolárom a eurom a tieto náklady sme absorbovali,“ uvádza Leica Camera v tlačovej správe, ktorá oznamuje zvýšenie. „Ako to však bude pokračovať, musíme upraviť naše ceny, aby sme zaistili cenovú integritu vo všetkých dcérskych spoločnostiach Leica a pokračovali v dodávaní produktov najvyššej kvality.“
V spoločnosti Leica Camera sa venujeme zachovávaniu našej bezkonkurenčnej tradície optickej dokonalosti, remeselného spracovania a integrity nášho produktového portfólia. S našimi výrobkami sa zodpovedáme za vysoké štandardy a rovnako aj za transparentnosť voči našim verným zákazníkom. Za posledný rok utrpel vzťah medzi americkým dolárom a eurom a tieto náklady sme absorbovali.
 Leica  zvýši ceny takmer v celej svojej produktovej rade
Ako to však pokračuje, musíme upraviť naše ceny, aby sme zaistili cenovú integritu vo všetkých dcérskych spoločnostiach Leica a pokračovali v dodávaní produktov najvyššej kvality. Nové ceny sa budú líšiť podľa produktu, ale celkovo sa budú všeobecne prejavovať v priemere o 2% – 5% zvýšenie.
Fotogaleria Leica Dlux6 Ochtinská Aragonite Cave Photogallery
Ďalšie podrobnosti zahŕňajú: Všetky zvýšenia cien budú účinné 1. apríla 2021, s výnimkou fotoaparátu Leica M-Noctilux 50mm f / 1,2 Black 11686, ktorý sa zvýši s účinnosťou okamžite 15. marca 2021. Nedávno predstavené položky vrátane APO- Summicron-M 35 f / 2,0 ASPH, Leica D-Lux 7 Street Kit, Q2 Daniel Craig x Greg Williams a APO Summicron-SL 28 mm f / 2,0 ASPH cenu nezvýšia. Venujeme sa vytváraniu produktov tak výnimočných, ako sú fotografi, ktorí stoja za nimi, a ďakujeme vám za to, že ste verným zákazníkom a členom našej rodiny Leica.